A KultúRecept első kőszínházi bemutatója

Szikrázó humort és romantikát ígér a Félkesztyü

Szép Ernő ritkán látható egyfelvonásosa 2025. január 19-én debütál a Magyar Színház Sinkovits Imre Színpadán. A KultúRecept és a színház közös produkcióját Fellinger Domonkos ötlete nyomán állítják színpadra, tiszteletadásként kaposvári osztályfőnöke, Babarczy László előtt.

 

Fotó: Fekete Ákos

 

Szép Ernő lírai humorral átszőtt egyfelvonásosa az emberi kapcsolatok törékenységét, az esendőséget és a látszólag jelentéktelen pillanatok mögötti mélyebb jelentéseket tárja fel. A Félkesztyü nemcsak finom iróniájával és gazdag humánumával ragadja magával a nézőt, de olyan kérdéseket is feszeget, amelyek ma is relevánsak: véletlenek egybeesése vagy eleve elrendelt találkozás, csapda vagy mennyország, és persze a szerelem örök talánya.

 

Fiatal művészeti szakemberek a Félkesztyü produkcióban

Az előadás rendezője Jókai Ági, aki ezzel a darabbal mutatkozik be először rendezőként kőszínházi körülmények között. Az előadás jelmez- és látványvilágának megalkotásához a divattervezőként már jól ismert Balázsfi Alexandrát, a SzasenkaDesign megalkotóját kérte fel. A Félkesztyü produkció zenei világán Zsótér Zita hegedűművész, zeneszerző és Szép András zongoraművész, korrepetitor dolgoznak.

 

Fotó: Fekete Ákos

 

Zsótér, aki a Zeneakadémián végzett, egyedi hangzásvilágot teremt az előadáshoz, amely klasszikus és modern elemeket is ötvöz egyszerre. Tóth András színész-rendező ezúttal játékmesterként segíti a Félkesztyü alkotóit. A koreográfiáért Patonai Norbert felel, aki táncművészként és koreográfusként vált ismertté 25 éves pályája során. Az Experidance alapító tagjaként és a Magyar Színházban táncosként és rendezőasszisztensként szerzett tapasztalatai most a Félkesztyü prózai előadásában teljesednek ki. A produkció menedzsmentjéért, az Art is Business PR és partnerkapcsolati menedzsere, Nagy Dorka felel, médiapartnerük a Papageno.

 

A főszereplők

Fellinger Domonkos, az ötletgazda, maga is színpadra lép az előadásban. A 18 éve pályán lévő színművész számtalan helyen megfordult – a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház tagja volt, majd szabadúszóként dolgozott, 2023-ban pedig a Magyar Színházhoz szerződött. Az előadás női főszereplője Varga Fekete Kinga szintén a Magyar Színház társulatának tagja. Varga Fekete diplomájának megszerzése után került nyíregyházára, így kettejük szakmai és baráti kapcsolata 2019-ig nyúlik vissza. Több alkalommal játszottak azonos előadásban, de a színpadon valahogy ezidáig sohasem találkoztak. A Félkesztyüben nyújtott munkájuk így különleges harmóniát ígér.

 

 

Precedenst teremtő együttműködés

A KultúRecept, amely eddig főként kamaradarabokkal, zenei fesztiválokkal, művészinterjúkkal tette le névjegyét, most újabb szintre lép a Magyar Színházzal való együttműködéssel. Precedenst teremtő eset azonban a Magyar Színház számára is a KultúRecepttel közösen bemutatott koprodukció, hiszen korábban nem fordult még elő, hogy teret adjanak a színházban dolgozó művészek koprodukcióként megvalósított ötleteinek. Az alapító, Jókai Ági szerint azonban a Félkesztyü különösen jól illeszkedik a Magyar Színház társulatának hitvallásához, hiszen egyszerre modern, értékálló, lírai és humoros, és legfőképpen emberi.

 

Forrás: Papageno